Wybieramy podkładkę do myszki

Być może mało kto o tym wie, lecz wybieranie podkładki pod mysz ( https://www.emanta.pl/podkladki-pod-myszy ) nie powinno być dziełem przypadku, lecz bardzo przemyślanym działaniem, ponieważ ma to wpływ w ogromnym stopniu na jakość korzystania z komputera, a także przyjemność realizowanej przy jego pomocy pracy i zabawy. Na co zatem powinno się zwracać uwagę, kupując podkładkę pod myszkę?

Kwestia materiału

Zdecydowanie najważniejszą sprawą w wyborze podkładki jest zastosowany w niej materiał. Na rynku znaleźć można wersje nieco tańszą, czyli materiałową, i droższą, czyli szklaną. Model materiałowy cechuje się dobrą jakością, lecz nieco mniejszym poślizgiem, który natomiast jest na znacznie wyższym poziomie w wersji szklanej.

Jak dobrać materiał do rodzaju myszki?

Różnice w szybkości pracy na podkładce nie są jednak tylko kosmetyczne, ponieważ doskonale odpowiadają temu, jaką myszkę powinno się do każdego z tych modeli używać.
Wersja szklana z racji charakteru swojej pracy powinna być przede wszystkim skierowana do właścicieli myszek laserowych. Jeśli natomiast posiada się zwykłą myszkę optyczną, wykorzystywanie podkładki szklanej będzie na znacznie niższym poziomie, dlatego też poleca się zamiast niej zwykłą podkładkę materiałową. Tym bardziej że jest ona o wiele tańsza, a wcale nie odbiega od tego, jak się wygodnie używa jej droższego konkurenta.