Podręczne urządzenie nagłaśniające

Możliwość słuchania muzyki w każdym pomieszczeniu, w czasie weekendu pod namiotem, czy też w trakcie spotkania ze znajomymi w plenerze jest możliwa dzięki coraz popularniejszym w Polsce głośnikom bezprzewodowym.

Nowe możliwości

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tych urządzeń nagłaśniających, natomiast najpopularniejszą opcją są głośniki bluetooth. Podłączając głośnik do telefonu możemy nim zdalnie sterować i kontrolować odtwarzaną muzykę.

Dzięki temu uzyskujemy całkowitą niezależność od dużych urządzeń nagłaśniających, których nie można swobodnie przenosić oraz urządzeń małych i nieefektywnych, jak głośniki w telefonie. Na co należy zwrócić uwagę przed kupnem głośnika?

Ważne kryteria

To, na co należy zwrócić uwagę przed zakupem jest zależne od naszych indywidualnych preferencji. Niemniej jednak każdy z nas powinien rozważyć takie kwestie jak:

Rodzaj zasilania – wybierając urządzenie na ładowane sieciowe tj. podłączamy głośnik do gniazdka uzależniamy się dostępu od prądu. Lepszym rozwiązaniem są głośniki na akumulator lub baterie.

Moc – dostępne na rynku urządzenia charakteryzują się różną mocą, zwykle nieprzekraczającą 10-20 W. Jeżeli jednak zależy nam na głośności powinniśmy wybrać sprzęt o większej mocy.

Zasięg działania – to jedno z podstawowych kryteriów, na które powinniśmy zwrócić uwagę przed zakupem. Dla większości osób duży zasięg nie jest konieczny.